בניית בריכות בטון

כשמדובר בבריכות ביתיות, בריכות בטון ידועות בבנייה האיכותית שלהן ובעמידות הנצחית שלהן. למרות שהן דורשות מומחיות והשקעה, סאקויה כאן כדי לבנות אותה בתהליך מקצועי וקפדני. בריכת בטון היא הבריכה המושלמת עבורכם.

בריכות בטון הינן הבריכות הביתיות מהוותיקות ביותר בעולם בריכות. אם אתם רוצים בריכה שתספק לכם אושר בלתי נגמר, שלא תפסיקו לקבל עליה מחמאות, בריכת בטון היא הבריכה המושלמת עבורכם. עם זאת, חשוב לדעת כי בריכת הבטון היא היקרה והמורכבת ביותר לבניה וכי ישנן בריכות אלטרנטיביות, דוגמת הבריכה המתועשת, אשר תוכלו לבחור אף בהן.

 

 

מהי בריכת בטון

בריכת בטון הינה בריכה ביתית, אשר יסודותיה בנויים מבטון. למעשה, גם רצפת הבריכה וגם דפנות הבריכה ייבנו מבטון, מה שיעניק לבריכה עמידות גבוהה מאוד. השימוש בבטון אף מאפשר לנו להיות דינמיים בכל הקשור לעיצוב הבריכה מבחינת צורת הבריכה, עומק הבריכה והחיפוי בו נחפה את הבריכה בסוף הליך ההקמה.

סאקויה בריכות - מהי בריכת בטון

בריכת בטון לעומת בריכה מתועשת

לקוחות רבים מתלבטים איזו בריכה עדיפה עבורם – בריכת בטון או בריכה מתועשת. לשתי הבריכות מאפיינים דומים אולם גם הבדלים מהותיים. ישנן כמה סיבות טובות לבחור בבריכת בטון ולא בבריכה מתועשת. ראשית, בריכת הבטון מעט עמידה יותר, כך שגם אם מדובר בהשקעה משמעותית בטווח הקצר, היא עשויה בהחלט להשתלם בטווח הארוך.

שנית, המראה של בריכת הבטון הוא יוקרתי כל כך ומאפשר לכם להפיק מהבריכה את המירב. מנגד, ישנן גם סיבות לא רעות בכלל להעדפת הבריכה המתועשת. חשוב לדעת כי רצפת הבריכה המתועשת, בנויה אף היא מבטון. כמו כן, משך ההקמה של הבריכה המתועשת קצר הרבה יותר ממשך ההקמה של בריכת הבטון. לבסוף, עלות ההקמה של בריכה מתועשת נמוכה יותר מעלות ההקמה של בריכת בטון.

לאור כל האמור, התשובה לשאלה איזו בריכה עדיפה עבורכם תלויה בעיקר בתקציב שלכם. שתי הבריכות יעניקו לכם תמורה משגעת שתהנו ממנה לאורך זמן. ככל שעלויות ההקמה הן פקטור משמעותי מאוד עבורכם, תוכלו להסתפק אף בבריכה המתועשת ולהנות ממנה מאוד.

 

הליך הקמת בריכת בטון

בריכת בטון היא מבנה לכל דבר, הדורש תכנון, אישורים הנדסיים ואישורים מנהליים. מאחר שזהו המצב, לפני תחילת הבניה תצטרכו לקבל מהעירייה אישור לחפירת בריכת בטון. תגישו לעירייה את תוכניות הבנייה, פרטי החברה המבצעת וכל שאר המסמכים שידרשו מכם והעירייה תאשר את הקמת הבריכה.

לאחר קבלת האישור, אנו נתחיל בחפירת הבריכה. נחפור עבורכם את הבריכה תוך שמירה על שאר הגינה ככל שניתן. עם תום החפירה, ניישר את הקרקעית, נסלק פסולת ונכין אותה לקראת פריסת התפסנות ליציקות הבריכה.

כאשר התפסנות במקומה ואיתה גם הברזל והצנרת נבצע יציקה של הבטון. הבטון יתקשה ויהיה תשתית איתנה לבריכה כולה. לאחר יציקת הבטון, כל שנצטרך לעשות הוא לטייח את הבריכה, לבצע עבודות גימור ואיטום ולרצף את הבריכה באריחים, בפסיפס או בכל חיפוי אחר שתרצו.

לבסוף, נמלא את הבריכה במים, נשקם את הגינה כולה לאחר החפירה בה ואתם – תוכלו לקפוץ לבריכה ולהתחיל לשחות בה. המים כמובן יכללו חומרי חיטוי וטיהור כדי שתוכלו להנות מהרחצה בבטחה ותוך שמירה על בריאותכם.

סאקויה בריכות - הליך הקמת בריכת בטון

שמירה על המים

כדי לשמור על המים נקיים ומאוזנים נתקין מערכות סינון וחיטוי מתאימות לגודל הבריכה ולמיקומה בארץ, אם זה פילטר שיעביר את כל מי הבריכה לפחות פעם אחת כל שעה או מערכת מלח שתדאג לחיטוי נכון של המים עם או בלי מזרק חומצה ככל שהמים שלנו יהיו מאוזנים יותר כך ניראות הבריכה וההנאה הכללית ממנה תהיה גדולה יותר.

סאקויה בריכות - שמירה על המים

סקימרים או גלישה?

הבחירה בסקימרים או גלישה לבריכה שלכם נעשה גם תוך כדי מחשבה על ניראות הכללית של הבריכה אך גם מתוך מחשבה כלכלית, בריכות גלישה הן אומנם בריכות שהמים בהן מגיעים עד לקו הקופינג של הבריכה ויוצרות מראה יוקרתי ויפייפה אך העלות שלהן לא קטנה ועל כך גם בחירה בבריכת סקימרים הינה בחירה טובה ונכונה.

סאקויה בריכות - סקימרים או גלישה

בריכת בטון – עלויות הקמה

עלויות ההקמה של בריכת הבטון מושפעות מגורמים רבים. גודל הבריכה, טיב החיפוי, עומק הבריכה חפירה הם גורמים שישפיעו במידה ניכרת על עלויות ההקמה של בריכת הבטון. במזג האוויר החמים כמו בארץ הרצון לבלות את סופי השבוע בבריכה עם המשפחה קיים אצל רובנו ואם הבריכה נמצאת אצלכם בבית – מה טוב. לפעמים קבלת ההחלטה לבד יכולה להיות מעט מבלבלת ולכן אנחנו פה לעזור ולייעץ לכם על הבריכה הנכונה ביותר בשבילכם ובמיקום האופטימלי בגינה בשביל לאפשר לכם את החוויה המושלמת בגינה הפרטית שלכם.

 

בריכות בטון הנפוצות

הבריכות הנפוצות ביותר אך החומרים וזמן העבודה הופכים אותן ליקרות ביותר. בריכות הבטון, להבדיל מכל הבריכות המתועשות, לוקחת תקופת זמן לא קצרה ומצריכה תכנון יסודי לפני תחילת העבודה. בניית בריכה מבטון מצריכה התיעצות עם קונסטרוקטור לגבי הברזל בבריכה ובנויות על יסודות (כלונסאות) או על יציקת “רפסודת בטון”  ניתן לבנות אותן בבצורות וגדלים שונים ואת פנים הבריכה ניתן לצפות במגוון גדול של חיפויים בטקסטורות וצבעים שונים פסיפס, PVC, קרמיקה וטיח.

טיפים לשמירה על הבריכה שלכם נקייה:

פעם בשבוע / שבוע וחצי יש לנקות את הפילטר :

כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב FILTER למצב BACKWASH ← הפעלת המערכת מחדש ל 5 שניות או עד שהמים שיוצאים מהפילטר נקיים ← כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב BACHWASH למצב RINSE ← הפעלת המערכת לכ5 שניות ← סגירת המערכת ← החלפת בורר המצבים ל FILTER← הפעלת המערכת.

אחת לשבוע יש לבדוק את הסלסלה בסקימר ולראות האם היא ריקה במידה ולא אז לרוקן אותה מלכלוך מצטבר.

לבדוק במערכת מלח האם יש מספיק מלח / כמות הכלור הרצויה, כאשר חסר מלח / כלור יש להוסיף שק מלח אל מי הבריכה ולתת לו להתמוסס במים.
*תחזוקת מערכת המלח בחורף: מכשירי המלח לא עובדים מתחת לטמפרטורת המים 18 מעלות, כאשר אין חימום בחודשי החורף ואין שימוש בבריכה עדיף לסגור את מכשיר המלח ולשים קפסולות של כלור בסקימר לשמירה על אורך חיים ארוך של מכשיר המלח. 

בדיקת מים ע”י נייר לקמוס:

הכנסת נייר הלקמוס אל מי הבריכה לכמה שניות ← הוצאת הנייר ← להמתין כמה שניות ולבדוק את הערכים של הכלור וה PH (צבעים בגוון אדום/כתום.

פעם בשבוע \ שבועיים יש לנקות את הרובוט, הוצאת השק מהחלק התחתון של הרובוט ולנקות אותו על יד צינור מים, ולהחזיר את השק לרובוט.

את חימום המים יש לשמור על מקסימום 33 מעולות, כלור מתאדה, על מנת לשמור על הפי וי סי יש לשמור על המים מתחת ל 37 מעלות.

אין להשאיר את הבריכה עם פי וי סי ללא מים, יריעת הפי וי סי יכולה להינזק מהשמש ולאבד מהצבע שלה ומהגמישות שלה או דברים שיפלו לבריכה ויצרו חורים ובעתיד ונזילות.

שאלות ותשובות

לבריכת בטון מספר יתרונות מהותיים. ראשית, המראה של בריכת בטון הוא המהודר והיוקרתי ביותר מבין כל הבריכות הביתיות. שנית, מדובר בבריכה עמידה.

חשוב לדעת כי בבריכות בטון תוכלו לעצב את הבריכה כפי שתרצו ללא כל מגבלות מבניות. זאת, בניגוד לבריכות האחרות בהן החופש התכנוני מוגבל במידת מה. הודות לכך וליתרונות הנוספים שהוצגו של בריכות אלו, בריכת הבטון הן הפופולרית ביותר מבין הבריכות הביתיות.

הקמת בריכת בטון הינה פרויקט הנדסי וקבלני של ממש. מכיוון שכך, ההקמה של הבריכה אורכת זמן. לרוב, הקמת הבריכה תיקח לנו כמה שבועות של עבודה אינטנסיבית. במקרים בהם החפירה יותר מסובכת, הבריכה גדולה והצורה מורכבת, העבודה יכולה לקחת גם חודשיים ואף למעלה מכך.

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?