בניית בריכות גלישה

אנחנו ‘סאקויה בריכות’ מתמחים במגוון גדול של בריכות שחיה בשביל לאפשר לכם להתאים את הבריכה ביתית לחצר שלכם במזג האוויר החמים כמו בארץ הרצון לבלות את סופי השבוע בבריכה עם המשפחה קיים אצל רובנו ואם הבריכה נמצאת אצלכם בבית – מה טוב אם זה בריכות גלישה בבתים פרטיים, המטרה שלנו היא להקים את בריכת החלומות שלכם.

בריכות גלישה הם למעשה בריכות יותר דקורטיביות. עם העיצובים הייחודיים ומושכי העין שאנחנו יודעים לעשות בסאקויה כיום, הם יכולים לשמש מוקד ולהעצים את הבריכה והגינה כולה. קול התזת המים יכול גם ליצור אווירה מרגיעה, מה שהופך אותו למקום מושלם להירגעות והנאה מרובה.

בריכות גלישה – סאקויה פרויקטים

 

מגוון בריכות גלישה שבנינו לצפייה:


 

סיום בניית בריכה ביתית בחצר


 

מה זה בריכת גלישה

בריכת גלישה היא בריכה בה המים גולשים מעבר לקופינג אל תוך תעלת מים, משם המים עוברים לתא איזון (חדר אטום מלא במים) ומשם לחדר המערכות ולחזרה לבריכה. מים של בריכה מתלכלכים מטבעם. הרוחצים מכניסים אליהן לכלוך, אבק וחול חודרים למים, עלים נושרים לתוך הבריכה ועוד. כל אלו עלולים לזהם את המים ולפגוע באיכותם, על מנת לשמור על המים ניתן לבצע את תהליך הסירקולציה של המים ע״י גלישה או סקימרים.

בריכת גלישה עם נוף - סאקויה בריכות

 

איך עובדת מערכת גלישה

מערכת גלישה עובדת בצורה הבאה – מסביב לבריכה בונים תעלות המנקזות אליהן את כל המים הגולשים מהבריכה החוצה. המים שנשאבו אל התעלות יעברו לתא האיזון שהוא חדר המכיל בערך 4-6 קוב מים (תלוי בגודל הבריכה) ומשם יעברו תהליך טיהור בו הם יסוננו, יעברו ניקוי ולאחר מכן יוזרמו חזרה אל תוך הבריכה. כך, המים הזורמים חזרה אל תוך הבריכה יהיו מים טהורים ונקיים.

בריכת גלישה טובה תעביר את כל המים בבריכה מידי מספר שעות.

בריכת גלישה ביתית - סאקויה בריכות

 

צפייה בבריכת גלישה מפנאלים בבית:


 

מה מיוחד בבריכת גלישה

מה שמייחד בריכות גלישה ביחס לבריכות סקימרים, היא היכולת למלא את הבריכה עד לסף העליון שלה. זאת, בניגוד לבריכות אחרות שאינן גלישה, סקימר, בה נדרש להשאיר מרווח של כ-5 ס”מ בין מפלס המים לבין מפלס הבריכה.

בריכת סקימר שואבת מים מהבריכה אל תוך חדר המכונות שם הם עוברים טיהור וסינון, ומשם חזרה לבריכה. דבר המחייב להותיר מרווח בין מפלס המים לבין סף הבריכה, כדי לאפשר את השאיבה של העלים או כל מה שנשאר בחלק העליון של הבריכה.

לעומת זאת, בבריכת גלישה, המים נשאבים מתוך הבריכה ונכנסים אל תוך התעלות המקיפות את שפת הבריכה. דבר זה מחייב למלא את הבריכה במלואה, עד לסף העליון שלה. כך, הבריכה מקבלת את המראה הייחודי והיוקרתי של בריכת גלישה.

בריכת גלישה בחצר - סאקויה בריכות

 

בריכת גלישה – יתרונות וחסרונות

לבריכת גלישה יתרונות מובהקים, אך גם חסרונות. מצד אחד, בריכות גלישה מעניקות לבריכה את המראה היוקרתי ביותר. נראות היא מרכיב חשוב בבריכות ביתיות ולא ניתן להתעלם ממנו.

מצד שני, העלות של בריכות גלישה גבוהה הרבה יותר מהעלות של בריכות עם סקימרים. אם העלויות מהוות שיקול משמעותי אצלכם בבניית הבריכה, ייתכן שתעדיפו מערכת סקימר.

 

בריכת גלישה בגינה - סאקויה בריכות

 

האם בריכות גלישה יקרות יותר

חשוב לדעת כי בריכות גלישה הינן יקרות יותר מבריכות רגילות. הקמת הבריכות הינה מורכבת ודורשת עבודה מאומצת כבר מהשלבים הראשונים של ההקמה. זאת ועוד. כל אלו מובילים לכך שבריכות גלישה הינן יקרות יותר מבריכות עם מערכות טיהור אחרות.

עם זאת, כפי שכבר ראינו, למערכות הגלישה יתרונות נראות משמעותיים. לכן, למרות המחיר הגבוה, ייתכן בהחלט שכדאי לכם לבחור בהן. אנו בחברת סאקויה נשמח לבנות לכם בריכת גלישה ברמה הגבוהה ביותר, כך שההשקעה תהיה משתלמת.

 

בריכת גלישה - סאקויה בריכות

 

אז מה זה בכלל בריכת גלישה?

בריכה הבנויה עם תעלה היקפית שתפקידה לאסוף את המים הנשפכים מהבריכה אל תא האיזון, אשר מזרים את המים אל הפילטר בתוך חדר המכונות. לאחר סינון המים, הם זורמים בחזרה לבריכה. התעלות כמובן אינן נראות לעין, ומוסתרות ע”י משטח אירוח לבחירת הלקוח.

 

בריכות סאקויה - בריכת גלישה בבית

 

מה מייחד אותה בנראות מכל בריכה אחרת?

קו המים של בריכת גלישה הוא במפלס אחיד עם קצה הבריכה והריצוף/הדק המקיף אותה, מאפיין המקנה לה יופי יוצא דופן. בנוסף, אם בחרתם לבצע בריכה עילית או חצי שקועה, זרימת המים אל תוך התעלה יוצר מעין מפל מרשים ופכפוך מים מרגיע, המנעים כל בילוי צהריים בבריכה.

 

איך מייצרים בריכת גלישה - סאקויה פרויקטים

 

מאיזה חומרים ניתן לבנות את הבריכה ומהן המכונות שצריך להוסיף?

בעבר היו בונים בריכות גלישה רק מבטון, ובגלל מחירו היקר של הבטון נרשמו בריכות מסוג זה כבריכות יקרות האפשריות רק עבור העשירון העליון. היום האופציות הן כמעט בלתי נגמרות, כך שאפשר להפוך כמעט כל בריכה לבריכת גלישה: בריכות עץ ובריכות מתועשות נוספות, אשר מאפשרות את הוזלת המחיר עבור בריכות אלו.

בנוגע למערכות – בריכת גלישה לא מצריכה יותר מערכות מכל בריכה רגילה, חוץ ממשאבה חזקה יותר, כדי שתוכל לאפשר זרימה חזקה של מים ותמשיך את שפיכת המים לתעלה.

 

מאיזה חומרים ניתן לבנות את הבריכה

 

לסיכום

לסיכום, בריכות גלישה הן בריכות בהן נבנת תעלת גלישה סביב כל הבריכה או רק בצלע אחת, תעלות הגלישה מוסתרות ע״י חיפו כמו דק או ריצף ומהוות חלק ממשטח האירוח, המים הנשאבים אל תעלת הגליה מובלים לתוך תא האיזון ושמם עוברים לחדר המכונות, שם הם מקבלים את הסינון והחיטוי הנכון, ומשם חזרה לבריכה. העלות של בריכת הגלישה הינה גבוה יותר מעלות בריכת סקימרים איך התמורה שווה כל שקל.

טיפים לשמירה על הבריכה שלכם נקייה:

פעם בשבוע / שבוע וחצי יש לנקות את הפילטר :

כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב FILTER למצב BACKWASH ← הפעלת המערכת מחדש ל 5 שניות או עד שהמים שיוצאים מהפילטר נקיים ← כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב BACHWASH למצב RINSE ← הפעלת המערכת לכ5 שניות ← סגירת המערכת ← החלפת בורר המצבים ל FILTER← הפעלת המערכת.

אחת לשבוע יש לבדוק את הסלסלה בסקימר ולראות האם היא ריקה במידה ולא אז לרוקן אותה מלכלוך מצטבר.

לבדוק במערכת מלח האם יש מספיק מלח / כמות הכלור הרצויה, כאשר חסר מלח / כלור יש להוסיף שק מלח אל מי הבריכה ולתת לו להתמוסס במים.
*תחזוקת מערכת המלח בחורף: מכשירי המלח לא עובדים מתחת לטמפרטורת המים 18 מעלות, כאשר אין חימום בחודשי החורף ואין שימוש בבריכה עדיף לסגור את מכשיר המלח ולשים קפסולות של כלור בסקימר לשמירה על אורך חיים ארוך של מכשיר המלח. 

בדיקת מים ע”י נייר לקמוס:

הכנסת נייר הלקמוס אל מי הבריכה לכמה שניות ← הוצאת הנייר ← להמתין כמה שניות ולבדוק את הערכים של הכלור וה PH (צבעים בגוון אדום/כתום.

פעם בשבוע \ שבועיים יש לנקות את הרובוט, הוצאת השק מהחלק התחתון של הרובוט ולנקות אותו על יד צינור מים, ולהחזיר את השק לרובוט.

את חימום המים יש לשמור על מקסימום 33 מעולות, כלור מתאדה, על מנת לשמור על הפי וי סי יש לשמור על המים מתחת ל 37 מעלות.

אין להשאיר את הבריכה עם פי וי סי ללא מים, יריעת הפי וי סי יכולה להינזק מהשמש ולאבד מהצבע שלה ומהגמישות שלה או דברים שיפלו לבריכה ויצרו חורים ובעתיד ונזילות.

שאלות ותשובות

בריכת גלישה היא בריכה שהמים בה מגיעים אל שפת הבריכה וסביבה בנויה תעלת גלישה, או אפילו רק בפאה אחת של הבריכה, משם המים עושים את דרכם דרך תעלות בגלישה אל תא האיזון, שהוא מיכל בנויה שבדרך כלל נמצא בצמוד לחדר מכונות, הוא נאטם כמו הבריכה והוא מכיל מספר קובים של מים, תלוי בגודל הבריכה. תא האיזון נבנה לצורך שמירה על גובה מים אחיד כך שגם במקרים של איבוד מים ע״י אידוי או בני אדם מפלס המים מיד ישאר בגובה שפת הבריכה ויאפשר סירקולציה נכונה לבריכה.
מתא האיזון המים עוברים אל חדר המכונות לצורך סינון וחיטוי ומשם חזרה לבריכה.

לא, בריכת סקימרים זולה יותר מבריכת גלישה משם שהיא לא מצריכה תעלות גלישה ותא איזון מה שגורר עבודה ומוצרים נוספים
עלות של בריכת גלישה משתה מבריכה לבריכה ותלוי בגורמים רבים כמו גודל הבריכה, סוג הקרקע (חפירה) ועוד.

בריכת גלישה מתאימה לכל סוגי הבתים אך כמו כל דבר בגינה היא מצריכה תכנון ומחשבה, כאשר יש מחשבה סביב עיצוב הגינה כולה בריכת גלישה יכולה להשתלב מדהים בכל סיגנון של גינה שתבחרו.

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?