בניית בריכות מעץ

ברחו מחום הקיץ וצרו נווה מדבר משלכם עם בריכות עץ יוקרתיות. גלו את השילוב המושלם של אלגנטיות שאנו צוללים לתוך עולם בריכות העץ, העיצובים המדהימים שלהן, היתרונות הידידותיים לסביבה, וכיצד הן יכולות לשנות את החצר האחורית שלך לתוך מפלט שליו. צלול פנימה וגלה את הסודות על בריכת עץ.
בניית בריכות מעץ

כולנו יודעים שניתן לבנות בריכות ביתיות מבטון. אולם תופעתו לדעת כי ניתן לבנות בריכות גם מעץ. זאת, בין אם מדובר בבריכה חפורה ובין אם מדובר בבריכה עילית. לבריכה מעץ יתרונות רבים ביחס לבריכה מבטון. להלן נלמד כיצד נבנית בריכה זו, מה היתרונות שלה ביחס לבריכת בטון.

 

בריכות מעץ - סאקויה פרויקטים
בריכות מעץ – סאקויה פרויקטים

 

צפו במגוון בריכות העץ שהכנו:


 

בניית בריכה מעץ – צפו בסרטון:


 

בניית בריכות מעץ

בריכת מעץ יכולה להיות בריכה חפורה ויכולה להיות בריכה עילית:

 

בניית בריכות מעץ

 

צפייה בבריכות עץ בגינה:


 

בריכות עץ חפורות

בריכות עץ חפורות נבנות באופן הבא. ראשית, נערכת חפירה בגינה. פסולת הבנייה מפונה, הדפנות מיושרות והקרקע כולה מוכנה לבניית הבריכה. בשלב זה, יותקנו קורות עץ בחתך 15*15 אחת על השנייה יצירת הבריכה.

בשלב הבא, יבוצע זיפות חיצוני של גוף הבריכה להגנה מרבית על הבריכה ומניעת מגע בין העץ למים באדמה. לאחר מכן ניתן לבחור את גוון הפיויסי אותו מתחמים על מנת לאטום את הבריכה מבפנים וליצירת פיניש סופי.

העץ בו אנו בסאקויה משתמשים לצורך בניית הבריכות, הוא עץ אורן בחתך 15*15 רב שכבתי ואיכותיות. האורן והעמיד יוצר דפנות חסינות לכל פגע ויוקרתיות למראה, שלא תפסיקו להתפעל מהן.

 

בריכת עץ עם מזרקה - סאקויה פרויקטים

 

בריכות עץ עיליות

כאמור, בריכות עץ יכולות להיות גם עיליות. גם כאן, קורות עץ האורן ייצרו את דפנות הבריכה אלא שעתה דפנות אלו ייראו כלפי חוץ. ובפנים שוב נחפה בפיויסי ליצירת איטום ופיניש סופי לבריכה, בבריכה עילית לא נזפת את החלק החיצוני, ניתן לחפות את הבריכה בחלקה החיצוני בקרמיקה או דק עץ/סנטטי או להשאיר את המראה הטבעי של עץ האורן.

 

בריכות עץ עיליות

 

בריכות עיליות וחפורות – יתרונות וחסרונות

ישנם יתרונות מובהקים לבריכות חפורות אך גם לבריכות עיליות יתרונות על פני בריכות חפורות. היתרון המשמעותי של בריכות חפורות, הוא היכולת לבנות את הבריכה באיזה גדול ועומק שנרצה. מעבר לכך, בריכות עץ עיליות נחשבות בטוחות יותר כאשר יש ילדים בבית וקיים פחד שהם ירוצו לבריכה וייפגעו. לבסוף, עלויות ההקמה של בריכות עיליות נמוכות יותר.

 

בריכת עץ עם דק מסביב - סאקויה פרויקטים

 

בריכות עץ לעומת בריכות בטון

לקוחות רבים תוהים איזו בריכה עדיפה עבורם – בריכת עץ או בריכת בטון. לשתי הבריכות יתרונות. מאחר שזהו המצב, יש להתייחס לכל שיקול בנפרד וממנו להסיק את המכלול. נפתח ביתרונות של בריכת הבטון ונמשיך ביתרונות בריכות העץ.

 

בריכה מעץ בבית לקוח - סאקויה פרויקטים

 

בריכת בטון – יתרונות

היתרון הראשון של בריכת הבטון, היכולת לחפות את הבריכה בפסיפס או קרמירה מבפנים

 

בריכת בטון – יתרונות

 

בריכות עץ – יתרונות

יתרון משמעותי של בריכת העץ הוא העלות הזולה יותר שלה. להקים בריכת עץ זה עסק זול יותר באופן משמעותי מלהקים בריכת בטון. יתר על כן, זמן ההקמה הדרוש להקמת בריכת עץ הינו נמוך משמעותית מהזמן הדרוש לבניית בריכת בטון. בריכות העץ, במיוחד כשהן שקועות, נותנות מראה יוקרתי בדיוק כמו בריכת בטון. כמו כן, כאשר מדובר בבריכות עיליות, הן נחשבות לבטוחות יותר בהימצאות ילדים קטנים בבית.

 

בריכות עץ – יתרונות

 

בריכות עץ – עמידות

לקוחות רבים חוששים מהעמידות של בריכות העץ שלהם. אך בריכות העץ עמידות בדיוק אם לא יותר מבריכות בטון, והן לא נתונות כמעט בכלל לפגעי מזג האוויר. לכן, אם החשש שלכם הוא העמידות, הסירו דאגה מלבכם ובחרו בבריכת העץ.

 

בריכות עץ - עמידות

 

בריכת עץ – מחירים

המחירים של בריכת עץ תלויים בפרמטרים רבים, החל ממיקום הבריה וכלה בסגנון המדויק של הבריכה שברצונכם לבנות. באופן כללי ניתן לומר שעלויות בריכות מעץ, הנקראות בפי המומחים בריכות מתועשות, זולות יותר באופן משמעותי מעלויות בריכות הבטון. בנוסף, עלויות ההקמה של בריכה עילית נמוכות באופן ניכר מעלויות ההקמה של בריכה חפורה.

 

בריכת עץ בגינה – מחירים

טיפים לשמירה על הבריכה שלכם נקייה:

פעם בשבוע / שבוע וחצי יש לנקות את הפילטר :

כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב FILTER למצב BACKWASH ← הפעלת המערכת מחדש ל 5 שניות או עד שהמים שיוצאים מהפילטר נקיים ← כיבוי המערכת ← סיבוב בורר המצבים ממצב BACHWASH למצב RINSE ← הפעלת המערכת לכ5 שניות ← סגירת המערכת ← החלפת בורר המצבים ל FILTER← הפעלת המערכת.

אחת לשבוע יש לבדוק את הסלסלה בסקימר ולראות האם היא ריקה במידה ולא אז לרוקן אותה מלכלוך מצטבר.

לבדוק במערכת מלח האם יש מספיק מלח / כמות הכלור הרצויה, כאשר חסר מלח / כלור יש להוסיף שק מלח אל מי הבריכה ולתת לו להתמוסס במים.
*תחזוקת מערכת המלח בחורף: מכשירי המלח לא עובדים מתחת לטמפרטורת המים 18 מעלות, כאשר אין חימום בחודשי החורף ואין שימוש בבריכה עדיף לסגור את מכשיר המלח ולשים קפסולות של כלור בסקימר לשמירה על אורך חיים ארוך של מכשיר המלח. 

בדיקת מים ע”י נייר לקמוס:

הכנסת נייר הלקמוס אל מי הבריכה לכמה שניות ← הוצאת הנייר ← להמתין כמה שניות ולבדוק את הערכים של הכלור וה PH (צבעים בגוון אדום/כתום.

פעם בשבוע \ שבועיים יש לנקות את הרובוט, הוצאת השק מהחלק התחתון של הרובוט ולנקות אותו על יד צינור מים, ולהחזיר את השק לרובוט.

את חימום המים יש לשמור על מקסימום 33 מעולות, כלור מתאדה, על מנת לשמור על הפי וי סי יש לשמור על המים מתחת ל 37 מעלות.

אין להשאיר את הבריכה עם פי וי סי ללא מים, יריעת הפי וי סי יכולה להינזק מהשמש ולאבד מהצבע שלה ומהגמישות שלה או דברים שיפלו לבריכה ויצרו חורים ובעתיד ונזילות.

שאלות ותשובות

בריכה מעץ נבנית או חפורה בקרקע או עילית מעל לפני השטח בגינה. דפנות הבריכה ייבנו מהעצים, האיטום ייעשה באמצעות זפת מבחוץ ומבפנים ביריעת פיויסי.

ההבדל בעלויות הוא עלות החפירה עצמה, החפירה יכולה ליקר את פרויקט הבריכה.

כל בריכה קבועה דורשת אישורי בניה.

משך פרויקט שלם של בריכה ופיתוח מסביב יכול להיות בין שבועיים לחודש ותלוי בעיקר בגודל הבריכה אך בעיקר בפיתוח מסביב.

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?