בתי עץ

בתי עץ רבים מקשטים עיירות רבות באירופה ובאמריקה, שם בנייה של בתים מעץ היא נהוגה הן בגלל איכות הבידוד מול מזג האוויר והן המחיר הסופי הנמוך יחסית גם בזכות מהירות הבנייה.

בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בשימוש בעץ לצורכי בנייה ובין היתר עלייה בבנייה של בתים עץ. ההסבר לכך הוא היתרונות המשמעותיים של בנייה בעץ על פני בנייה מחומרים אחרים. בנייה של מבנה בטון יכול להגיע למאות אלפי דולרים ומעבר לכך, בגלל עלות החומרים והעבודה. בנייה של בתי עץ היא זולה יותר, בין היתר בגלל שהליך העבודה פשוט וזול יותר.

בנייה של בתים מעץ לצורך נופש ותיירות, פופולארית מאוד לא רק בגלל העלויות הזולות שלה אלא גם בגלל העיצוב הייחודי. אנשים שיוצאים לנופש יכולים ליהנות מעיצוב ייחודי כמו באגדות של בית מעץ. בשביל לצאת לנופש בבית מבטון הם לא צריכים לשכור צימר או יחידת נופש, הם יכולים לצאת לבית מלון.

סיבה נוספת בגללה בנייה של בתים עץ היא מאוד נפוצה כיום נובעת מכך שהרבה אנשים בונים בתי עץ לצרכים פרטיים אך לא לשם מגורים. מדובר בבנייה של מחסנים בגינה, יחידות דיור מעץ בגינה הפרטית, בתי עץ לצורכי עבודה ועוד. זה חוסך לנו המון זמן ועלויות רבות. לכן הרבה פעמים אנשים מעדיפים להשתמש בבתי עץ גם אם מדובר במבנים קטנים ולא במבנים גדולים ומשמעותיים.

בתי עץ השיטה האמריקאית :

בניית בתים מעץ היא הנפוצה ביותר בעולם המערבי. עם השימוש הרב של סוג בנייה זה, מגיעים גם אפשרויות בנייה שונות, לכל אחת היתרונות שלה. בתי עץ אלו הנבנים בשיטה האמריקאית נבנים מתשתית עץ אורן מוקצע ומחוטה, כאשר הקירות הפנימיים יכולים להיות מחומרים צימנטיים או מעץ. הציפוי החיצוני עשוי בדר”כ מעץ. התשתית בין הקירות החיצוניים והפנימיים מכילה בידוד תרמי ואקוסטי. הבתים מבודדים מקור, גשם רטיבויות וכל הכולל בזה, וכמו כן, מבודדים מפני חום. כלומר, בנייה זו היא היעילה ביותר לטווח הרחוק, היות וצריכת האנרגיה פחותה מצריכת האנרגיה בבתים מבטון. עץ הוא חומר דליק, אך החשש מפני שריפה הוא נמוך מאוד היות וקורות העץ מטופלות בחומרים מעכבי אש.

בתי עץ פרימיום:

חברת סאקויה עובדת בצמוד לחברה הפינית Timber-hirsi המייצרת בתי לוג מותאמים אישית ללקוחות, בשיטה הפינית
בשיטה זו הבתים נבנים ע”י קורות עץ רב-שכבתיות (לוגים) המתחברות אחת לשנייה באמצעות שגמים מיוחדים
שיטת ההדבקה הרב שכבתית מחזקת את קורת העץ, מונעת פיצוצים ודיפורמציה
בגמר תכנון הבית ע”י האדריכל, מתחיל ייצור החומר להרכבת הבית, ונשלח לארץ עם מכולה.
לבית העץ בידוד מיוחד, המאפשר צריכה מופחתת של אנרגיה לחימום/קירור – דבר המשפיע על הוצאות הלקוח בטווח הארוך
הבידוד הוא רק יתרון אחד וגדול של הבנייה בעץ, בנוסף לכך, בתי עץ מצריכים החזקה וטיפול מינימליים מאוד
יתרה מכך, העץ הוא חומר עמיד ביותר כך שביחד עם הבידוד ישנה אטימות מושלמת לגשם ושלג

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?