דק אורן

דק אורן פופולארי שנראה בגינות רבות בארץ. דק זה עשוי מעצי אורן, מחוטיים, עץ האורן צומח בר בישראל ונחשבים לנפוצים בסביבה הישראלית. בישראל נפוצים בעיקר הזנים – אורן ירושלים ואורן הסלע. הזנים של העץ משמשים את התעשייה לצרכים שונים, ביניהם גם ייצור לוחות דק.

ישנן כמה סיבות להיותו של דק האורן הנפוץ ביותר בארץ:

*דק האורן נפוץ ומוכר מאוד בארץ, ללקוחות ואנשי מקצוע כאחד, מה שמשרה ביטחון במוצר

*אורן הוא חומר גלם רק מאוד כך שקל לעבוד ולעבד אותו למוצרים שונים

*אך אחד היתרונות הבולטים של הדק לעומת הסוגים האחרים זו העובדה כי מדובר בדק באיכות גבוהה אך בעלות נמוכה באופן יחסי. מבין כל הדקים שקיימים בשוק – דק אורן הינו זול יחסית ונמכר בכמויות גבוהות יותר מן הדקים אחרים.

איכות של עץ אורן נמדדת במספרים כאשר המספר מייצג את כמות העיניים שיש לעץ לכל מטר אורך. העץ האיכותי ביותר עבור דק אורן הינו עץ אורן פיני רמה 5. עצי אורן מיובאים בעיקר מרוסיה ומפינלנד כאשר האורן הפיני הוא האיכותי ביניהם.

צביעה ותחזוקה של דק אורן:

את השימון הראשון של דק אורן יש לבצע רק כשבועיים עד חודש מרגע ההתקנה מפני שהוא צריך להתייבש (לאחר תהליך החיטוי). דק אורן שייצבע מיד עם התקנתו יפלוט שרף. יש לשמן את הדק אחת לחצי שנה עד שנה (תלויי ברמת חשיפתו לשמש).

בדרך כלל דק אורן מגיע מחוטה (אימפרגנציה).החיטוי מגן על העץ בפני מזיקים. ניתן לזהות דק אורן שעבר חיטוי על ידי הגוון הירוק שהעץ מקבל לאחר החיטוי.

דק אורן בהשוואה לדק מסוגי עץ אחרים:

כדי לדעת אם בחירה בדק אורן היא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם כדאי להכיר את האופציות האחרות. דקים נוספים הנחשבים מיוחדים ואולי מרשימים יותר מדק אורן הם דק מעץ איפאה בעל הגוונים המשתנים, דק במבוק שעשוי מעץ במבוק דחוס איכותי ונאה מאוד, דק סנטטי אשר אינו מצריך טיפול. המחירים שלהם גבוהים יותר משל עץ האורן וכולם מלבד הדק סנטטי מצריכים טיפול שנתי לפחות.

צביעה ותחזוקה של דק אורן:

את השימוש הראשון של דק אורן יש לבצע רק כשבועיים עד חודש מרגע ההתקנה מפני שהוא צריך להתייבש (לאחר תהליך החיטוי). דק אורן שיצבע מיד עם התקנתו יפלוט שרף. יש לשמן את הדק אחת לחצי שנה עד שנה (תלויי ברמת חשיפתו לשמש). בדרך כלל דק אורן מגיע מחוטה (אימפרגנציה). החיטוי מגן על העץ בפני מזיקים. ניתן לזהות דק אורן שעבר חיטוי על ידי הגוון הירוק שהעץ מקבל לאחר החיטוי.

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?