גינה משולבת בעץ אקזוטי- דק מעץ איפאה

גינה משולבת בעץ אקזוטי- דק מעץ איפאה

גינה משולבת בעץ אקזוטי- דק מעץ איפאה

דק מעץ איפאה נחשב כאחד הדקים האיכותיים ביותר שיש היום בשוק. דק איפאה משדר יוקרה- הסיבה לכך נובעת מהמראה של עץ האיפאה, מתכונותיו וממחירו.

צבעו הטבעי הוא חום כהה/חום בהיר עם גוון אדמדם. כאשר לכל קורה של דק איפאה יש גוון שונה. באיפאה בשונה מאורן אין עיניים והתוצאה הסופית המתקבלת בבניית דק איפאה היא משטח בעל מראה יוקרתי ובו שלל גוונים של צבע חום.

עץ איפאה הינו עץ חזק, קשה, עמיד בתנאי מזג אויר קשים, בעל מרכיבים טבעיים אשר דוחים מזיקים ולכן בישראל ואף בעולם נחשב אחד מהעצים המתאימים ביותר עבור בניית דקים. אף על פי שדק איפאה לא יינזק בגלל מזג האוויר, לשמש דווקא יש השפעה על הגוון שלו. חשיפה ממושכת לשמש תגרום לדק האיפאה לאבד את צבעו החום ולקבל גוון אפור. יש לציין, שרק המראה של העץ משתנה אך העץ עצמו אינו נפגע. תחזוקו של דק האיפאה הוא פשוט מאוד- הוא נדרש אך ורק כדי לשמור על המראה של הדק ולא על העץ עצמו.

ניתן לצבוע אותו מחדש בשמן דקים מתאים לעצים קשים בלבד. לאחר צביעתו, האיפאה יחזור למצבו הטבעי ויקבל שוב את הגוון החום שלו. תדירות השימון המומלצת מושפעת ממידת חשיפתו לשמש, אך התדירות המומלצת היא כפעם בשנה.

מחירו של דק איפאה הוא גבוה יותר משאר הדקים הנפוצים שכן יש מגבלה על כריתת עצי איפאה, העץ הינו קשה מאוד ולכן בלאי הכלים בעיבודו הינו גדול, משקל הסגולי של העץ הינו גדול מאוד ולכן עלויות המשלוח הינן יקרות.

התשתית הדרושה לבניית דק איפאה הינה תשתית של עץ לבן מחוטה בחתך של 10 ס"מ על 5 ס"מ. המרחק בין הקורות חייב להיות לא יותר מ50 ס"מ כיוון שהאיפה הינו עץ חזק מאוד ועל מנת למנוע ממנו מלהתעוות יש לחברו בברגים במרחק של 50 ס"מ לכל היותר.

רוצים לדעת עוד? נשמח לענות על כל שאלה שלכם! השאירו את פרטיכם בתגובות ונחזור אליכם בהקדם!

אולי יעניין אותך גם...

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

דילוג לתוכן