חדר מכונות לבריכה

תוכן עניינים

בכל מה שנוגע להבטחת הפונקציונליות והיעילות של בריכה, מרכיב אחד מכריע שלעתים קרובות לא מספיק מורגש הוא חדר המכונות. חדר המכונות משמש כלב של מערכת הבריכה, והוא מכיל ציוד חיוני כגון מסננים, משאבות וגם מכשיר חיטוי מלח. חדר המכונות הוא כה חשוב עד שנקדיש לו כתבה אחת שלמה – המשיכו לקרוא ותהנו ממידע חשוב ביותר שיועיל לבריכה שלכם.

 

מיקום חדר המכונות של הבריכה

כאשר בוחנים בניית חדר מכונות לבריכות, ישנן שתי אפשרויות עיקריות לבחירה של מיקומו – הראשונה היא מעל פני הקרקע והשנייה היא למקמו כך שיהיה שקוע בקרקע. כל אחת מהאפשרויות מציעה יתרונות משלה וכאשר הן בנויות בצורה נכונה, שתיהן יכולות לשמש בחירה מצוינת עבור בעלי הבריכות מבינכם המחפשים ביצועים ונוחות מיטביים לבריכה הביתית שלהם.

 

חדר המכונות בריכה שקוע או עילי?

חדר מכונות שקוע

חדר המכונות השקוע הוא מבנה בטון הבנוי מתחת לפני הקרקע, בדרך כלל עם רצפה משופעת כדי להקל על הניקוז ולמנוע הצפה. סוג זה של חדר מכונות מחייב מיקום של משאבה טבולה, מה ששומר על חדר המכונות נקיר ממים במקרה של נזילה או הצפה. התקנה חשמלית נכונה בגובה בטוח ואמצעי איטום הם שיקולים חשובים שיש לקחת בחשבון כאשר מדובר על חדר מכונות. בנוסף, פריסת הצנרת חייבת להיות מתוכננת כדי למזער לחץ ולהבטיח פעולה חלקה. יתרון משמעותי אחד של חדר מכונות שקוע הוא העבודה שהוא אינו תופס מקום על פני הגינה ושומר על האסתטיקה של השטח החיצוני.

 

חדר מכונות עילי

חדר מכונות עילי ממוקם מעל פני הקרקע והוא מציע חלופה נראית ונגישה יותר. חדר מכונות מסוג זה יכול להיות מכוסה בעץ או להשתלב במבנה קיים, כמו מחסן סמוך. בעוד שבחדר מכונות מעל הקרקע הניקוז אמור להתנהל בצורה חלקה, הבטחת התקנה נכונה של ציוד, צנרת ורכיבים חשמליים אלו שיקולים שיש לשים אליהם לב. כמו כן, המראה הוויזואלי של חדר המכונות העילי כמו גם המקום שהוא תופס בחלל, עשויים להוות אתגרים עבור חלק מבעלי הבריכה, במיוחד אלו עם שטח גינה קטן יחסית. עם זאת, עם תכנון וביצוע מיטביים, חדר מכונות מעל הקרקע יכול לספק גישה נוחה לציוד הבריכה ולכלי תחזוקה.

 

לסיכום

בניית חדר מכונות לבריכות היא היבט חיוני בתחזוקה ובתפעול שלכם בריכות. בין אם בוחרים בתכנון של חדר מכונות שקוע או בכזה מעל פני הקרקע, הבטחת התקנה נכונה של אביזרי חשמל ואמצעי בטיחות לצד ניקוז איכותי הינם חיוניים לביצועים מיטביים ולאריכות ימים של מערכת הבריכה. מי מכם שישמחו להכוונה ולסיוע מקצועי בהקמת חדר מכונות לבריכה, תוכלו לפנות לסאקויה באיכות על מנת להנות משירותים מקצועיים וממומחיות בתעשיית הבריכות. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משדרוג משמעותי של חווית הבריכה שלכם.

Picture of סאקויה פרויקטים - בניית בריכות
סאקויה פרויקטים - בניית בריכות

מגשימים חלומות משנת 2008 מהתכנון ועד הקפיצה לבריכה תוך מענה על הציפיות והנאה מהדרך. אנו מבצעים פרויקטים מגוונים הכוללים תכנון גינות, בניית בריכות שחיה בליווי מהנדס הבניין של החברה – ללא פשרות באיכות ובטיחות הפרויקט, הקמת דקים איכותיים ומעוצבים וכל דבר נוסף שהייתם רוצים לראות בגינה או בחצר שלכם.

אולי יעניין אותך גם...

התקשרו אלינו עכשיו ואחד מהמומחים של סאקויה בדרך אליכם!

*ההגעה אליכם היא לאחר שיחה והחלטה שיש צורך בהגעה מיידית (ניתן לטפל בחלק מהנושאים בטלפון)

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

לנציג >>
1
לחצו עליי לעזרה
היי,
איך אפשר לעזור לכם?